Porcelāna vāze "Ziedi"

  • Prece pārdota

Autors/Izstrādātājs: ИФЗ - Imperatora porcelāna fabrika

Dzimšanas dati/Periods: 1744 - pašlaik

Izgatavošanas vieta: Krievija (Krievijas Impērija), Sanktpēterburga

Izgatavošanas datums: 1909

Materiāli: apakšglazūras rokas gleznojums, porcelāns

Augstums: 23.0 cm.

Stāvoklis:

Slikts
Labs
Teicams

Apraksts

Imperatora Porcelāna fabrika Ķeizarienes porcelāna rūpnīca, kas ķeizarienes Elizaveta Petrovna, Pētera Lieles meitas, pasūtījusi 1744. gadā, kļuva par Krievijas pirmo porcelāna ražotāju un trešo Eiropas.

Krievijas Ķīna ir parādā savu unikālo kvalitāti un kompozīciju Dmitrijam Vinogradovam, talantīgam ķīmiķim un paša Mihaila Lomonosova asociētajam, kurš secināja "balto zeltu" recepti un ražoja to, izmantojot vietējos materiālus. Sākumā rūpnīca ražoja mazākus priekšmetus, piemēram, tabakas kastes, bet 1756. gadā Vinogradovs spēja uzbūvēt lielāku ragu, un rūpnīca sāka ražot rotaļu traukus. Porcelāna dizains sasniedza nepieredzētu izsmalcinātību, kad valdīja Katrīnas Lielā - "Katrīnas porcelāns" tika uzskatīts par tādu pašu māksliniecisko vērtību kā izcilu mākslinieku un tēlnieku darbi.

Aleksandra I valdīšanas laikā rūpnīca tika plaši reorganizēta ievērojamo Krievijas un ārvalstu tehniķu un mākslinieku uzraudzībā. Pēc 1812. gada Tēvijas kara mākslinieki koncentrējās uz nacionālajiem porcelāna ornamenta tēmām, izveidojot "kaujas plāksnes", kurās attēloti dažādu rindu karavīri un militāro komandieru portreti. Līdz 20. gadsimta sākumam rūpnīcas tehnoloģiskā pieredze sasniedza savu maksimumu, bet radoši to ietekmēja revolucionārā mākslinieciskā kustība "Mir Iskusstva". Pēc tam, kad 1917. gada revolūcija tika nomainīta uz Lomonosova porcelāna rūpnīcu, rūpnīca tika nacionalizēta un no tā laika bija jāpielāgo mākslinieciskā pieredze ideoloģiskās propagandas vajadzībām. Šī nejaušā sadarbība 20. gadsimtā radīja dažus interesantākos porcelāna mākslas darbus: 20. gadsimta 20. gadu krievu porcelāns bija plaukstošs tādiem māksliniekiem kā Boris Kustodievs, Kuzma Petrov-Vodkins, Mstislavs Dobuzhinsky, Kazimir Malevičs un Wassily Kandinsky.

Piegādes informācija

  • Ieiet, lai redzētu piegādes maksu šim priekšmetam uz Jūsu izvēlēto adresi.

Piegādes veidu nosaka priekšmeta izmēri, tips, trauslums un konkrēti parametri.

Piegādes maksa tiek aprēķināta, pamatojoties uz pārvadātāja tarifiem, piegādes attālumu un iepakojuma sarežģītību.

Maksājumu informācija

Doma Antikvariāts pieņem sekojošos maksājuma veidus: