Porcelāna figūra “Pjēro”

  • Prece pārdota

Autors/Izstrādātājs: Kuzņecova porcelāna fabrika

Dzimšanas dati/Periods: 1832 - 1940

Izgatavošanas vieta: Latvija, Rīga

Izgatavošanas datums: 1937 - 1940

Materiāli: apakšglazūras rokas gleznojums, porcelāns

Garums: 14.5 cm.

Augstums: 8.0 cm.

Stāvoklis:

Slikts
Labs
Teicams

Stāvokļa piezīmes: Nolietojums atbilstoši vecumam un izmantošanai

Apraksts

1841.gadā Sidors Kuzņecovs dibināja pirmo porcelāna un fajansa fabriku Baltijā, uzbūvējot to Dreiliņu muižas zemēs Ķengaragā (Kengarags). Augošā Rīgas ostas klātbūtne ar tās eksporta iespējām un toleranci pret vecā ticība Livonijā bija galvenie motīvi uzņēmēju dzimtai dibināt savu filiāli tieši Rīgā.

No 1841. līdz 1851. gadam fabrikā tika ražoti tikai pusfajansa izstrādājumi. 1851. gadā, pēc divu jaunu darbnīcu izveides, sākās porcelāna ražošana.

Pēc tēva nāves 1864. gadā Matvejs Kuzņecovs pārņēma ražošanas vadību. 1872. gadā fabrika mainīja nosaukumu uz "M.S. Kuzņecova porcelāna un fajansa trauku sabiedrība" (M.S. Kuzņecova porcelāna un fajansa trauku biedrība). 1882. gadā nosaukums atkal tika mainīts uz "M.S. Kuzņecova sabiedrības porcelāna un fajansa fabrika", kas piederēja M.S. Kuzņecova porcelāna un fajansa trauku sabiedrībai kopā ar citām rūpnīcām Krievijā.

1915. gadā sākoties Pirmajai pasaules karam un frontes tuvošanās dēļ fabrika tika evakuēta uz Krieviju. Pēc kara beigām, 1920. gadā, Kuzņecova fabrika atsāka ražošanu. 1922. gadā tā tika reģistrēta kā "Akciju sabiedrība "M.S. Kuzņecovs" porcelāna, fajansa un māla izstrādājumu fabrika".

1940. gadā fabrika tika nosaukta par "Rīgas keramikas fabriku". 1946. gadā pēc kara tā atkal mainīja nosaukumu uz "Rīgas porcelāna un fajansa fabrika" (RPFF). Lai gan trūka aprīkojuma un darbaspēka, fabrika atjaunoja ražošanas cehus un pakāpeniski palielināja ražošanas apjomus.

1953. gadā tika uzsākta fabrikas rekonstrukcija, kas notika, saglabājot ražošanu, un turpinājās līdz 1962. gadam.

1963. gadā fabrika apvienojās ar "Rīgas porcelāna fabriku", un apvienotais uzņēmums tika nosaukts par "Rīgas porcelāna un fajansa rūpnīcu" (RPFR). Ķengaragā, Maskavas ielā 257, tika izveidots rūpnīcas 1. iecirknis, kas specializējās ikdienas trauku, pusdienu servīžu, tējas servīžu un nedaudz arī kafijas servīžu ražošanā.

1968. gadā tika pārtraukta fajansa ražošana, un fabrika tika pārdēvēta par "Rīgas porcelāna rūpnīcu" (RPR).

1991. gadā pēc Latvijas Republikas atjaunošanas RPR iecirkņi tika sadalīti, un Ķengaragas uzņēmums tika nosaukts par A/S "Rīgas porcelāns".

1997. gadā A/S "Rīgas porcelāns" bankrotēja.

Piegādes informācija

  • Ieiet, lai redzētu piegādes maksu šim priekšmetam uz Jūsu izvēlēto adresi.

Piegādes veidu nosaka priekšmeta izmēri, tips, trauslums un konkrēti parametri.

Piegādes maksa tiek aprēķināta, pamatojoties uz pārvadātāja tarifiem, piegādes attālumu un iepakojuma sarežģītību.

Maksājumu informācija

Doma Antikvariāts pieņem sekojošos maksājuma veidus: