Glezna "Jūra"

  • Prece pārdota

Autors/Izstrādātājs: Kreics Staņislavs

Dzimšanas dati/Periods: 1909 - 1992

Izgatavošanas vieta: Latvija (PSRS)

Izgatavošanas datums: 1980

Materiāli: audekls, eļļa

Platums: 54.0 cm.

Augstums: 38.0 cm.

Stāvoklis:

Slikts
Labs
Teicams

Stāvokļa piezīmes: Nolietojums atbilstoši vecumam un izmantošanai

Apraksts

Staņislavs Kreics ir ievērojams ainavas un marīnas gleznotājs, viens no latviešu tonālās glezniecības tradīcijas kopējiem. Sava laika viens no iecienītākajiem māksliniekiem. Strādājis eļļas tehnikā. Gleznojis dzimtās Latgales ezerus, ainavas, Baltijas jūru. Mākslinieks atstājis ļoti plašu māksliniecisko mantojumu.

Savos darbos Staņislavs Kreics centās atklāt dzimtenes mīlestību un  skaistuma nepieciešamību. Viņa jūra satrauc, nomierina, rosina iztēli un rada nepieciešamību būt pie tās. Gleznās spēcīgi jaušama mākslinieka jūtu bagātībā un temperaments.

Staņislavs Kreics ir dzimis 1909.gada 1.jūlijā Daugavpilī.

Bērnības gadus pavadījis Kārsavas apkaimē. Pēc pamatskolas beigšanas strādājis Ilūkstē par fotogrāfu. Šajā laikā rodas pirmās nopietnās intereses par mākslu. 1938.gadā Staņislavs Kreics iestājies Latvijas Mākslas akadēmijā. Profesionālās iemaņas apguvis pie A.Annusa, V.Tones, K.Ubāna, taču vislielāko ietekmi uz mākslinieka personību un daiļradi atstāja studiju gadi prof. Vilhelma Purvīša dabasskatu glezniecības meistardarbnīcā. 1947.gadā Staņislavs Kreics absolvējis Ģederta Eliasa vadīto figurālās glezniecības meistardarbnīcu ar diplomdarbu „Atgriešanās”.

Staņislavs Kreics strādājis ar māksliniekiem amatieriem, piedalījies Mākslas dienu organizēšanā. Ilgus gadus bijis Mākslas fonda izstāžu sektora vadītājs.

Bijis Mākslinieku savienības biedrs no 1950.gada. Izstādēs piedalījies kopš 1945.gada (Liepājā). Kopumā dzīves laikā sarīkotas vairāk kā 20 personālizstādes.

1980. gadā kļuvis par LPSR Nopelniem bagāto mākslas darbinieku.

Staņislavs Kreics kopa latviešu tonālās glezniecības tradīcijas. Viņš bija ražīgs mākslinieks. Viņam bija liels viņa glezniecības sapratēju un atbalstītāju pulks, tādēļ var teikt, ka viņš bija viens no sava laika populārākajiem māksliniekiem.

Staņislava Kreica gleznas atrodas Latvijas muzejos, Tretjakova galerijā Maskavā, kā arī daudzās privātkolekcijās Japānā, Itālijā, ASV, Vācijā un citur.

Piegādes informācija

  • Ieiet, lai redzētu piegādes maksu šim priekšmetam uz Jūsu izvēlēto adresi.

Piegādes veidu nosaka priekšmeta izmēri, tips, trauslums un konkrēti parametri.

Piegādes maksa tiek aprēķināta, pamatojoties uz pārvadātāja tarifiem, piegādes attālumu un iepakojuma sarežģītību.

Maksājumu informācija

Doma Antikvariāts pieņem sekojošos maksājuma veidus: