Glezna "Citronu sieviete"

  • Prece pārdota

Autors/Izstrādātājs: Bažanovs Jurijs

Dzimšanas dati/Periods: 1927 - 1949

Izgatavošanas vieta: Krievija (PSRS), Sanktpēterburga (Ļeņingrada)

Izgatavošanas datums: 1940-ie

Materiāli: audekls, eļļa

Platums: 100.0 cm.

Augstums: 80.0 cm.

Apraksts

Ir mākslas vēsturē aizmirstie vārdi, ir ari nezināmie. Jurijs Bažanovs pieder pie pēdējiem. Ilgu laiku par viņa daiļradi un likteni zināja tikai šaurs Ļeņingradas mākslinieku un kolekcionāru loks. Iespējams, ja liktenis viņam būtu devis nedaudz vairāk laika, par viņu tagad zinātu un rakstītu tāpat, kā par padomju 50.-70.gadu neoficiālās mākslas pārstāvjiem. Bet viņš nodzivoja 21 gadu, un viņa gleznas un zīmējumi ilgus gadus nelegāli glabājās pie mākslinieka tuviem draugiem, piedaloties tikai tā saucamās dzivokļu izstādēs.

Pēdējā pusgadsimta laikā māksla nogājusi intensīvu attīstibas ceļu-parādijušās jaunas formas un jauni izteiksmes līdzekļi, stili un strāvojumi. Skatoties uz J.Bažanova daiļradi no mūsdienu viedokļa, jāatkāpjas 40. gados - laikā un vietā, kur veidojās mākslinieks. Karš, Ļeņingrada pēc blokādes, stingri noteikta attīstības līnija padomju mākslā. Mākslinieka talants dažu gadu laika strauji veidojās gandrīz pilnīgā izolācijā. Tikai pateicoties mākslās skolas pasniedzējam Lemberskim, notika īslaicīga iepazīšanās ar avangarda strāvojumiem, kas iespējams deva impulsu tālākai attīstībai.

Bažanova glezniecības un zīmējumu kolekcija rāda, cik strauji un nelīdzeni nobrieda daiļrade, cik drudžaini mokoši mākslinieks veidoja mākslas valodu, krāsu un formas izpratni, centās ietilpināt gleznās savu pasaules izjūtu, intuitīvas priekšnojautas, laikmeta noskaņu.

Viņa gleznas un zīmējumi rāda, ka mākslinieks vienlaicīgi risināja dažādus mākslinieciskus uzdevumus. Tie ir kolorīta meklējumi - krāsu izmatošana pilnā spēkā, dekoratīvi - krāsu attiecību nosacīts risinājums, krāsu laukumu biezinājums līdz tumšiem pustoņiem. Daudzos darbos - portretos un aktos redzama cenšanās atrast formas plastisko izteiksmi. Šeit jūtamas gan dekoratīvas izsmalcinātības atbalsis, gan primitīvisma iezīmes, gan vispārinājuma un groteskas iezīmes. Portetu skices, pilsētas ainavas, daba. pašportreti, simboliski tēli - tās ir mākslinieka daiļrades tēmas, kuras veido ciklus. Bez daudzām gleznām, skicēm un studijām ir saglabājušies ari nopietni pētījumi par gaismas mūziku - par muzikālās partitūras sadalīšanu pēc krāsām.

Atliek tikai minēt - par ko varēja kļūt Bažanovs 20. gadsimta otrās puses mākslā. Viņa talants pārtrūka starp divām neoficiālās mākslas paaudzēm - krievu avangardu un 50.-70. gadu “andergraundu", apstājās lidojumā...

Galvenie dzīves un daiļrades dati

1927. - dzimis Ļeņingradā.
1942. - strādāja kara rūpnīcā.
1943. - iestājies Ļeņingradas mākslas skolas Taurijas ielā I kursā.
1946. - atskaitīts no III kursa par nesekmību matemātikā.
1946. - pieņemts darbā Ļeņina komjaunatnes teātri.
1946 - 1949. - darbs teātrī, mākslas šedevru studēšana Ermitāžā un Krievu muzejā, nozīmīgāko gleznu un grafiku radīšana.
1949.19. okt. - atbrīvots no darba teātrī par atteikšanos iestāties komjaunatnē, tajā pat nakti izdarījis pašnāvību.

Piegādes informācija

  • Ieiet, lai redzētu piegādes maksu šim priekšmetam uz Jūsu izvēlēto adresi.

Piegādes veidu nosaka priekšmeta izmēri, tips, trauslums un konkrēti parametri.

Piegādes maksa tiek aprēķināta, pamatojoties uz pārvadātāja tarifiem, piegādes attālumu un iepakojuma sarežģītību.

Maksājumu informācija

Doma Antikvariāts pieņem sekojošos maksājuma veidus: