Glezna "Ainava ar laivu"

  • Prece pārdota

Autors/Izstrādātājs: Osis Jānis

Dzimšanas dati/Periods: 1926 - 1991

Izgatavošanas vieta: Latvija (PSRS)

Izgatavošanas datums: 1982

Materiāli: eļļa, kartons

Platums: 73.0 cm.

Augstums: 43.0 cm.

Stāvoklis:

Slikts
Labs
Teicams

Apraksts

Jānis Osis pirmās iemaņas glezniecībā guvis pie tēvoča – gleznotāja A. Stundas. 1951. gadā beidzis Latvijas Valsts mākslas akadēmiju ar diplomdarbu “Latviešu zvejnieki” (vad. E. Kalniņš). Šis darbs bija populārākais un visvairāk reproducētais, tas tika izstādīts 8. starptautiskajā biennālē Venēcijā (1956) un atrodas Tretjakova galerijā.

J. Osis izstādēs piedalījies no 1951. gada. Personālizstādes sarīkotas Krasnojarskā un Tomskā (1971, kopā ar S. Kreicu un A. Zviedri), Lielupē (1972), Ventspilī (1972, 1978).

Mākslinieku savienības biedrs no 1956. gada.

Mākslinieks strādājis par pedagogu J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā.

J. Osis gleznojis galvenokārt zvejnieku tēmai veltītas figurālas kompozīcijas, arī marīnas, retāk – portretus. Mākslinieks bijis izcils tonālās glezniecības meistars, darbos pārsteidzoši telpas, apjomu un materialitātes iespaidi, viegls, atraisīts gleznojums, lakonisks, efektīgs krāsu risinājums. J. Osis sasniedzis akvarelisku vieglumu un caurspīdīgumu eļļas glezniecības tehnikā. Gleznojis arī akvareļus. Tāpat darbojies grāmatu un preses grafikā, plakāta jomā.

Apbalvots ar 3. prēmiju mākslas mācību iestāžu konkursā Maskavā (1950) par gleznu “Zvejnieku ostā”, ar sudraba medaļu “Par labāko tēlotājas mākslas darbu” un PSRS MA 2. pakāpes diplomu (1958) par gleznu “Airētāji” (arī “Airēšanas sacīkstes”).

Piegādes informācija

  • Ieiet, lai redzētu piegādes maksu šim priekšmetam uz Jūsu izvēlēto adresi.

Piegādes veidu nosaka priekšmeta izmēri, tips, trauslums un konkrēti parametri.

Piegādes maksa tiek aprēķināta, pamatojoties uz pārvadātāja tarifiem, piegādes attālumu un iepakojuma sarežģītību.

Maksājumu informācija

Doma Antikvariāts pieņem sekojošos maksājuma veidus: