Biskvita biste "Matīss Kaudzīte"

  • Prece pārdota

Izgatavošanas vieta: Eiropa

Izgatavošanas datums: 1930-ie

Materiāli: porcelāns (biskvīts)

Modeļa Nr.: 65

Augstums: 19.0 cm.

Stāvoklis:

Slikts
Labs
Teicams

Apraksts

Matīss Kaudzīte (1848-1926)

Matīss Kaudzīte dzimis 1848. gada 18. augustā Vecpiebalgas pagasta "Madaros". Mācījies Vecpiebalgas draudzes skolā, nokārtojis mājskolotāja eksāmenus un no 1868. gada strādājis par skolotāju "Kalna Kaibēnu" pagastskolā (no 1882. gada Ogrēnskolā), līdz 1911. gadā aizgājis pensijā.

Vecpiebalga 19. gadsimta beigās kļuva par ievērojamu latviešu kultūras dzīves centru, un savi nopelni šajā ziņā ir arī Matīsam Kaudzītem, kurš sekojis jaunajām strāvām latviešu kultūras dzīvē un rūpējies, lai Vecpiebalgano tām neatpaliktu. Viņš nodibinājis Vecpiebalgas dziedāšanas biedrību kopā ar Ausekli, Andreju Pumpuru, Ati Kronvaldu, ārstu Jāni Jurjānu (Jurjānu Andžu), skolotājiem Andreju Stērsti un Jēkabu Pilsātnieku organizējis literāru pulciņu. Matīss Kaudzīte 1894. gadā nodibinājis un vadījis arī Vecpiebalgas patērētāju biedrību un krājaizdevu sabiedrību.

1915. gadā Matīss devies bēgļu gaitās uz Petrogradu, Latvijā atgriezies 1917. gadā. Publicējis grāmatas "Atmiņas no "tautiskā laikmeta" un viņa lielākiem aizgājušiem darbiniekiem" (1-2, 1924), "Vecpiebalga" (1926), romānu "Jaunie mērnieku laiki" (1-4, 1924-1927, nepabeigts), mākslinieciski romāns nav izstrādāts.

Matīss Kaudzīte miris 1926. gada 8. novembrī "Kalna Kaibēnos", apbedīts Vecpiebalgas Vidus kapos.

Piegādes informācija

  • Ieiet, lai redzētu piegādes maksu šim priekšmetam uz Jūsu izvēlēto adresi.

Piegādes veidu nosaka priekšmeta izmēri, tips, trauslums un konkrēti parametri.

Piegādes maksa tiek aprēķināta, pamatojoties uz pārvadātāja tarifiem, piegādes attālumu un iepakojuma sarežģītību.

Maksājumu informācija

Doma Antikvariāts pieņem sekojošos maksājuma veidus: