Skulptūra "Zirgs ar kritušo jātnieku"

Autors/Izstrādātājs: Kaslina čuguna liešanas rūpnīca, pēc P. K. Klodta modeļa

Dzimšanas dati/Periods: 1747 - pašlaik

Izgatavošanas vieta: Krievija (PSRS), Kasli

Izgatavošanas datums: 1953

Materiāli: čuguna, krāsa

Platums: 32.0 cm.

Dziļums: 19.5 cm.

Augstums: 42.0 cm.

Stāvoklis:

Slikts
Labs
Teicams

Stāvokļa piezīmes: Nolietojums atbilstoši vecumam un izmantošanai

Apraksts

Kasliņas liešanas vēsture sākās 1747. gadā, kad tulku tirgotājs Jakovs Korobkovs dibināja Kasliņas dzelzs kalēju un čugunu pārstrādes rūpnīcu uz Dienvidurāla. Vieta tika izvēlēta tāpēc, ka tajā bija bagātīgi čuguna ieguves avoti un unikāla kvalitatīva formēšanas smilts, kā arī koksnes resursi ogļu ražošanai. Kad rūpnīcu 1751. gadā pārņēma Demidovi, kasliņas čuguna izstrādājumi jau bija plaši pazīstami Eiropā un Āzijā. Nākamais rūpnīcas īpašnieks bija brīvais pirmās ģildes tirgotājs Levs Rastorgujevs, kurš savas pārvaldīšanas laikā palielināja Kasliņas čuguna liešanas slavu. Sākot no 1809. gada, viņš un viņa mantinieki piesaistīja jaunus talantīgus skulptorus, māksliniekus, žetonus un formas meistarus. Tika aicināti absolventi no Sanktpēterburgas Mākslas akadēmijas M.D. Kanaevs un N.R. Bahs, kuri vēlāk izveidoja mākslas skolu rūpnīcā.

1860.-1890. gadi bija Kasliņas čuguna mākslas liešanas zelta laikmets. Šajā laikposmā Kasliņas liešanas rūpnīca saņēma Mazo Zelta medaļu Brīvās ekonomiskās sabiedrības izstādē 1860. gadā; rūpnīca piedalījās izstādēs Sanktpēterburgā, Nižņij Novgorodā, Parīzē, Londonā un citās pasaules pilsētās. Īpaši interesanta bija Vissarkanā izstāde Nižņij Novgorodē (1896), kurā kasliņu meistari pirmo reizi prezentēja savus produktus žāvētā čuguna paviljonā. Īpašs vēsturisks notikums Kasliņas rūpnīcai bija Pasaules izstāde Parīzē 1900. gadā, kur rūpnīcas meistari izlija milzīgu čuguna pilsētnīcu-paviljonu, kas bija veidots bizantiešu stilā pēc E.E. Baumgartenas projekta. Paviljona centrā atradās N.A. Lavereckas skulptūra "Krievija", kas atrodas ieejas vietā un attālo sievieti-karaļaudzinātāju, kas sargā pasauli un ir gatava jaunām uzvarām. Paviljons tika atzīts par liešanas mākslas šedevru un saņēma augstāko apbalvojumu - "Grand Prix". Izstādē bija daudz interesentu, kuri vēlējās iegādāties paviljonu, taču pircēji vēlējās to iegādāties tikai ar visiem izstādītajiem eksponātiem, ieskaitot pašu skulptūru. Krievijas pilnvarotie ievēroja pircēju prasības visās jomās, izņemot vienu - viņi atteicās pārdot skulptūru "Krievija", kas simbolizēja Krievijas impēriju, un paziņoja, ka "Krieviju nevar nopirkt!". Darījums neizdevās, skulptūra kopā ar paviljonu tika atgriezta Krievijā. Pēc tam gadu desmitiem kastes ar paviljona detaļām guva putekļus zemākā stāva vienā no privātmājām Kasliņā.

Pirmais pasaules karš, Oktobra revolūcija un Pilsoņu karš sākumā 20. gadsimtā, Otrā pasaules karš negatīvi ietekmēja Kasliņas čuguna liešanu, tās meistarus un izstrādājumus. Lielais Tēvijas kara laikā rūpnīca ražoja mīnas, projektilus. 1941. gada rudenī uz tās teritoriju tika evakuēta Lipeckā esošā ieroču rūpnīcas aprīkojums. Ātri tika pabeigta arī dzelzceļa līnija, un 1942. gada 2. jūnijā tika atklāta Kasli - Mauka dzelzceļa saite. Par nopelniem armijas un flotes aprīkošanā ar munīciju karā 1945. gada 4. maijā rūpnīca tika apbalvota ar Otrā pasaules kara ordeni 1. pakāpi. Pēc kara rūpnīca turpināja ražot aizsardzības produktus un tika pamatīgi rekonstruēta. No 1944. gada tika atjaunota mākslas liešanas ražošana. Sākumā 1950. gadu sākumā rūpnīca saņēma lielu pasūtījumu mākslas dekorēšanai Volgo-Donas kanālā. Pēckara periodā rūpnīca arī ražoja skulptūru kompozīcijas, lai rotātu Krievijas pilsētas. 1958. gadā tika atjaunots Kasliņas dzelzs paviljons, kas kopš 1985. gada atrodas Jekaterinburgas Mākslas muzejā. Kasliņas mākslas liešanas kolekcijas tiek glabātas Eremitāžā, Krievijas Valsts muzejā, Jekaterinburgas, Čeljabinskas un citu Krievijas pilsētu muzejos. Pārbūves periodā rūpnīcas darbinieku skaits samazinājās no 7 tūkstošiem līdz 2-3 tūkstošiem cilvēku. Rūpnīcas darbības laikā darbojas profesionālās un tehnikas izglītības skola, kas sagatavo mākslas liešanas meistarus. Kopš 2004. gada uzņēmums nosaukts par SIA "Kasliņas arhitektoniskās un mākslas liešanas rūpnīca".

Piegādes informācija

  • Ieiet, lai redzētu piegādes maksu šim priekšmetam uz Jūsu izvēlēto adresi.

Piegādes veidu nosaka priekšmeta izmēri, tips, trauslums un konkrēti parametri.

Piegādes maksa tiek aprēķināta, pamatojoties uz pārvadātāja tarifiem, piegādes attālumu un iepakojuma sarežģītību.

Maksājumu informācija

Doma Antikvariāts pieņem sekojošos maksājuma veidus: